Group J: Στα πλέι οφ η Β. Μακεδονία, εκτός η Ρουμανία (hls)

Η Ρουμανία έκανε το καθήκον της κερδίζοντας το Λιχτενστάιν, όμως θέση στα μπαράζ έκλεισε η Βόρεια Μακεδονία καθώς επικράτησε της Ισλανδίας, περίπατος για την Γερμανία που είχε κλείσει εισιτήριο για το Κατάρ.

ΑΡΜΕΝΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ 1-4

Η ομάδα του Χάνζι Φλικ είχε εξασφαλίσει το εισιτήριο της πρόκρισης και σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά αγώνα πήρε προβάδισμα με τον επιθετικό της Τσέλσι, Κάι Χάβερτς (0-1, 15ο λεπτό). Στις καθυστερήσεις ο μέσος της Γκλάντμπαχ, Φλόριαν Νόιχαους δέχτηκε μαρκάρισμα από τον Βοσκαγιάν μέσα στην περιοχή και η Γερμανία πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με την εκτέλεση του Γκουντογκάν (0-2, 45’+4′). Στο ξεκίνημα του ημιχρόνου ο μέσος της Μάντσεστερ Σίτι, Ιλκάι Γκουντογκάν πέτυχε δεύτερο προσωπικό γκολ φτάνοντας τα 5 σε 8 αγώνες των προκριματικών (0-3, 50ο λεπτό). Ο Χένρικ Μικιταράν μείωσε με πέναλτι στο 59ο λεπτό (1-3) και ο παίκτης της Γκλάντμπαχ, Γιόνας Χόφμαν έβαλε το όνομα του στη λίστα με τους σκόρερ ανεβάζοντας τον δείκτη στο 1-4 στο 64ο λεπτό.

Αρμενία: Μπούτσνεφ, Τερτεριάν, Χαρογιάν, Βοσκαγιάν, Κάλισιρ, Μπαϊραμιάν (69′ Ζελαραγιάν), Ούντο (84′ Γκριγκοριάν), Σπερτσιάν, Μαργκαγιάν, Μικιταριάν (76′ Γκριγκοριάν), Ανταμιάν (69′ Μπριασκο)

Γερμανία: Τερ Στέγκεν, Τα, Γκίντερ, Κέρερ, Νόιχαους, Γκουντογκάν (60′ Άρνολντ), Ράουμ, Χόφμαν (83′ Μπακού), Σανέ (60′ Μπραντ), Μίλερ (60′ Ενμέτσα), Χάβερτς

ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΙΝ – ΡΟΥΜΑΝΙΑ 0-2

Στο Μπαντούζ η Ρουμανία άνοιξε το σκορ με τον επιθετικό της Πάρμα, Ντένις Μαν μόλις στο 8ο λεπτό και ο Μπάντσου στο 87ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα που εντέλει δεν ήταν αρκετό για τους Ρουμάνους που περιορίστηκαν στην τρίτη θέση του ομίλου και έμειναν εκτός.

Λιχτενστάιν: Μπούχελ, Σάντρο Βολφίνγκερ (82′ Γιλντίζ), Γκρουνεφέλντερ, Φρόμρλτ, Γκόπελ, Σπίριγκ, Μέιγερ (71′ Κάουφμαν), Σέλε, Χάσλερ, Νοά Φρικ (63′ Καρντέσογλου), Γιανίκ Φρικ (73′ Φάμπιο Βολφίνγκερ)

Ρουμανία: Νίτσα, Μπάντσου, Μπούρτσα, Ρους, Μανέα, Στάντσιου (63′ Μαξίμ), Νέντελτσου, Μορουτάν (73′ Τσικαλντάου), Ιβάν (82′ Σαλί), Πούτσκας (63′ Αλίμπετς), Μαν (74′ Χάτζι)

Β. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ – ΙΣΛΑΝΔΙΑ 3-1

Ο πρώην παίκτης της Λιντς και νυν της Αλ Αχλί, Εζγκάν Αλιόσκι έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους με ωραίο γκολ (1-0, 7ο λεπτό). Η Ισλανδία απάντησε στις αρχές του δευτέρου μέρους με τον Τορστέινσον να ισοφαρίζει (1-1, 54ο λεπτό). Οι γηπεδούχοι βρήκαν ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον ποδοσφαιριστή της Νάπολι, Ελτζίφ ‘Ελμας, να δίνει εκ νέου το προβάδισμα (2-1, 65ο λεπτό) και στο 85ο λεπτό (3-1) να κλειδώνει την είσοδο της χώρας στα πλεί οφ.

Β.Μακεδονία: Ντιμιρτιέφσκι, Στεφάν Ριστόφσκι, Μούσλιου, Βελκόφσκι, Αλιόσκι, Ελμας, Μπάρντι, Κοσταντίνοφ, Τσουρλίνοφ, Μίλαν Ριστόφσκι (77′ Μιόφσκι), Τραϊκόφσκι (77′ Σπιρόφκσι)

Ισλανδία: Όλαφσον, Τοράρινσον (86′ Τράντανσον), Μπιάρνασον, Γκρέταρσον, Σαέβαρσον, Τόρντασον (72′ Χέλγκασον), Μπίρκιρ Μπιάρνασον, Γιοχάνεσον, Τορστέινσον (78′ Τραούστασον), Άρον Γκούντγιονσεν (72′ Άντρι Γκούντγιονσεν), Γκούντμουντσον (86′ Έλερτσον)