Match Center
video
Πορτογαλία – Γκάνα 2-1 : O Ζοάο Φέλιξ “καθαρίζει” και σκοράρει! (vid)
Η ισορφάριση των Γκανέζων ενεργοποίησε - όπως φάνηκε - τον εγωισμό των Πορτογάλων που κάθε άλλο παρά πτοήθηκαν έχοντας και τόσους πολλούς σταρ στην γραμμή κρούσης! Ένας εξ αυτών ο 23χρονος Ζοάο Φέλιξ δίνει εκ νέου προβάδισμα πραγματοποιώντας το 2-1!
video
Πορτογαλία – Γκάνα : Πέναλτι, Ρονάλντο και (ιστορικό) γκολ! (vid)
Λύση στην καλά οργανωμένη άμυνα της Γκάνας, βρήκε από το σημείο του πέναλτι η Πορτογαλία και ο Κριστιάνο Ρονάλντο! Στο 64ο λεπτό ο Ίβηρας σούπερ σταρ κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος το μετέτρεψε σε γκολ γράφοντας ιστορία καθώς είναι πλέον ο μοναδικός παίκτης που έχει σκοράρει σε πέντε διαφορετικά Μουντιάλ!! Περισσότερα από όποιο άλλο σε ένα ρεκόρ που ίσως να μην το φθάσει κανείς άλλος...
video
Ισπανία – Κόστα Ρίκα 5-0 : O Γκάβι σκοράρει και γράφει ιστορία! (vid)
Στο 75ο λεπτόι ο 18χρονος Γκάβι ολοκληρώνει μια, ακόμα , γρήγορη επίθεση της Ισπανίας και με βολέ - έπειτα από γέμισμα του Μοράτα - κάνει το 5-0 για να γίνει ο νεαρότερος σκόρερ της εθνικής Ισπανίας σε Μουντιάλ και συνάμα ο 3ος νεαρότερος σκόρερ στη διοργάνωση!
video
Ισπανία – Κόστα Ρίκα 4-0 : Στο ρελαντί με ένα ακόμη γκολ του Φεράν Τόρες (vid)
Χωρίς να δυσκλολευτεί ιδιαίτερα κι απέναντι σε μια άμυνα που υποφέρει ακόμα κι όταν προσπαθεί να απομακρύνει τη μπάλα, η Ισπανία φτάνει στο 4-0 με το 2ο προσωπικό τέρμα του Φεράν Τόρες στο 54ο λεπτό!
video
Ισπανία – Κόστα Ρίκα 3-0 : Ο Φεράν Τόρες από την “άσπρη βούλα” (vid)
Στο 29ο λεπτό ο Ζόρντι Άλμπα ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή των Κσταρικανών από τον Ντουάρτε και δόθηκε πέναλτι! Από την "'ασπρη" βούλα ο Φεράν Τόρες έκανε το 3-0 με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού
video
Ισοφάρισε η Ιαπωνία με τον Ντόαν (vid)
Η δραστηριότητα των Ιαπώνων στο δεύτερο ημίχρονο ανταμείφθηκε στο 75ο λεπτό με την ισοφάριση από τον Ντόαν. Ο Νόιερ αυτή τη φορά δεν κατάφερε να σταματήσει ακόμη μία τελική προσπάθεια των αντιπάλων του
video
Ο Γκουντογκάν με πέναλτι ανοίγει το σκορ για τη Γερμανία (vid)
Η Γερμανία πήρε προβάδισμα κόντρα στην Ιαπωνία στο 33ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι από τον Γκουντογκάν. Από την αρχή του ματς η ομάδα του Χάνσι Φλικ είχε την πρωτοβουλία αλλά δυσκολευόταν να απειλήσει μέσα από την περιοχή