9ος όμιλος: Νίκησαν τα φαβορί (hls)

Αγγλία, Αλβανία και Ουγγαρία σημείωσαν νίκες στον 9ο όμιλο της προκριματικής φάσης. Τα "λιοντάρια" πήραν το ντέρμπι απέναντι στην Πολωνία.

Σαν Μαρίνο-Αλβανία 0-2

Η Αλβανία νίκησε εκτός έδρας το Σαν Μαρίνο ανεβάζοντας αισθητά την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο. Σκόρερ των φιλοξενούμενων οι Μάναϊ στο 63′ και Ουζούνι στο 85′.

Σαν Μαρίνο: Μπενεντετίνι, Μπετιστίνι, Φάμπρι, Σιμντσίνι, Ρόσι, Παλάτσι, Τομασίνι, Γκολινούτσι, Μουλαρόνι, Νάνι, Μπεράρντι.
Αλβανία: Στρακόσια, Χισάι, Τζιμσίτι, Ατζέτι, Βέσελι, Μπάρε, Ραμαντάνι, Μεμουσάι, Μανάι, Μπρόγια, Λενιάνι.

Αγγλία-Πολωνία 2-1

Η Αγγλία πήρε από την αρχή τον έλεγχο του αγώνα απέναντι στους Πολωνούς. Ο παίκτης που τους έδωσε το προβάδισμα ήταν ο Χάρι Κέιν με εκτέλεση πέναλτι στο 19ο λεπτό. ΟΙ Πολωνοί έφεραν το παιχνίδι σε ισορροπία στο 58′ με γκολ του Μόντερ. Το γκολ της νίκης έδωσε στους Άγγλους ο Μαγκουάιρ πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των ενενήντα.

Αγγλία: Πόουπ, Γουόκερ, Μαγκουάιρ, Στόουνς, Τσίλγουελ, Φίλιπς, Ράις, Φόντεν,Στέρλινγκ, Κέιν, Μάουντ.
Πολωνία: Σέζνι, Μπεντνάρεκ, Γκλικ, Χέλικ, Μπερεζίνσκι, Κρικόβιακ, Μόντερ, Ρίμπους, Ζιελίνσκι, Πιάτεκ, Σβιντέρσκι.

Ανδόρα-Ουγγαρία 1-4

Οι Ούγγροι δεν δυσκολεύτηκαν να αποδείξουν την ανωτερότητά τους απέναντι στην Ανδόρα. Άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Φιόλα, ενώ στο 51′ διαμόρφωσαν το 0-2 με γκολ του Γκάσνταγκ. Με τη συμπλήρωση 58 λεπτών ο Κλάινχαϊσλερ σημείωσε το 0-3. Το 0-4 πέτυχε ο Νέγκο στο 90′ για την άνετη όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι επικράτηση των Ούγγρων. Η Ανδόρα μείωσε με τον Πουζόλ στις καθυστερήσεις.

Ανδόρα: Γκόμες, Σαν Νίκολας, Λοβέρα, Γκαρσία, Χιμένεθ, Τσέρβος, Βάλες, Βιέιρα, Μαρτίνεθ, Κούκου, Ζόρντι Αλάεθ.
Ουγγαρία: Ντίμπουζ, Λόβρενσικς, Φιόλα, Λανγκ, Ζάλαι, Χάνγκια, Κλάινχάισλερ, Νάγκι, Κάλμαρ, Νίκολικς, Ζάλαϊ Άνταμ.