FIFA Club World Cup: Πέρασε στα ημιτελικά η Αλ Χιλάλ

Η Αλ Χιλάλ επικράτησε 5-3 στα πέναλτι της Βιντάντ Καζαμπλάνκα και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων.

Οι Μαροκινοί προηγήθηκαν με τον Αμλούντ στο 52ο λεπτό, όμως οι Σαουδάραβες κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση, με πέναλτι του Πένο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Το σκορ δεν άλλαξε και το ματς οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι, εκεί που η αραβική ομάδα κατάφερε να πάρει την πρόκριση. Στα ημιτελικά, η Αλ Χιλάλ θα αντιμετωπίσει τη Φλαμένγκο, κάτοχο του Copa Libertadores. Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις, στο παρακάτω βίντεο.