PSV-Ουτρέχτη 2-1: 7 λεπτά ήταν αρκετά (hls)

Με 2 γκολ μέσα σε 7 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο η PSV επιβλήθηκε 2-1 της Ουτρέχτης που είχε "δικό" της το δεύτερο μέρος, χωρίς να πάρει τίποτα από το ματς.

Με 2 γκολ μέσα σε 7 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο η PSV επιβλήθηκε 2-1 της Ουτρέχτης που είχε “δικό” της το δεύτερο μέρος, χωρίς να πάρει τίποτα από το ματς.

Ο Μάλεν στο 31′ και ο Ιχατάρεν στο 37′ με δυο υπέροχα γκολ διαμόρφωσαν το 2-0 σ’ ένα φτωχό ημίχρονο που εκτός των γκολ δεν είχε κάτι άλλο ουσιαστικό.

Οι αλλαγές της Ουτρέχτης τη βοήθησαν να κερδίσει μέτρα στο γήπεδο και μετά το δοκάρι του Μαξ στο 57′, είχε δυο σπουδαίες ευκαιρίες με Κερκ και Μαχί, μέχρι να σκοράρει με τον Μαροκινό για το τελικό 2-1. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν χωρίς όμως να καταφέρουν να νικήσουν για δεύτερη φορά τον κορυφαίο Εμβογκό.

Η PSV ανέβηκε στη δεύτερη θέση με διαφορά τριών βαθμών από τον πρώτο Άγιαξ. Από την άλλη η Ουτρέχτη έμεινε για 7ο ματς στη σειρά χωρίς νίκη.