Φέγενορντ – Ουτρέχτη 2-1: Το έσωσε στο… 96′! (hls)

Με γκολ του Λουίς Σινίστερα στο 96ο λεπτό, η Φέγενορντ πήρε αγχωτική εντός έδρας νίκη επί της Ουτρέχτης με 2-1.

Ο Τάσος Δουβίκας βρέθηκε στο βασικό σχήμα των φιλοξενούμενων (αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο), οι οποίοι δέχθηκαν πίεση από τη Φέγενορντ και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με αυτογκόλ του κεντρικού τους αμυντικού, Φαν Ντερ Χούρν στο 48ο λεπτό.

Η Ουτρέχτη ισοφάρισε στο 64ο λεπτό με τον Φαν Ντε Στρεκ και η Φέγενορντ πήρε τη νίκη στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από ατομική προσπάθεια και σουτ του Σινίστερα μέσα από την περιοχή.

Η Φέγενορντ διατηρήθηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και στρέφει πλέον την προσοχή της στον πρώτο ημιτελικό του Europa Conference League με αντίπαλο τη Μαρσέιγ, ενώ η Ουτρέχτη βρίσκεται στην 7η θέση της κατάταξης και εντός πλέι οφ.