Nίκη παραμονής η Φορτούνα των Σιόβα – Σάμαρη

Με δύο γκολ του Γκλάντον και ένα του Σόιτγενς, η Φορτούνα Σιτάρντ πέτυχε σημαντική νίκη στο ντέρμπι των ουραγών επί της Σπάρτα Ρότερνταμ με 3-0.

Με δύο γκολ του Γκλάντον και ένα του Σόιτγενς, η Φορτούνα Σιτάρντ πέτυχε σημαντική νίκη στο ντέρμπι των ουραγών επί της Σπάρτα Ρότερνταμ με 3-0, σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 23ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Ο Σιόβας ήταν βασικός σε όλο το 90λεπτο για τους γηπεδούχους, ενώ ο Σάμαρης πέρασε αλλαγή στο 78ο λεπτό αντί του Νοσλίν. Από τους φιλοξενούμενους ο Μασούρας μπήκε στο ματς στο 78ο λεπτό.