Φέγενορντ-Γκο Αχέντ Ίγκλς 2-0: Ευτυχώς είχε τον Λίνσεν (hls)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπράιαν Λίνσεν, η Φέγενορντ επικράτησε 2-0 στο "Ντε Κάοουπ" της Γκο Αχέντ Ίγκλς και διπλασίασε τις νίκες της στο πρωτάθλημα της Erediviie.

Η ομάδα του Άρνε Σλοτ δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο και παρά το γεγονός ότι είχε 72% κατοχή και 15 τελικές (έναντι τεσσάρων του αντίπαλου), η ομάδα του Φαν Βόντερεν ήταν αυτή που ειχε τη μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο 38ο λεπτό με τον Μπρόουβερς. Στην επανάληψη η ομάδα του Ρότερνταμ πίεσε περισσότερο και κατάφερε να προηγηθεί με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού με τον Λίνσεν. Ο 30χρονος επιθςετικός “σφράγισε” την 7η συνεχόμενη νίκη σε όλες τις διοργανώσεις για την ομάδα του με ωραία προσωπική ενέργεια και αριστερό σουτ από τον Λίνσεν στο 88ο λεπτό, το 98ο τέρμα στην Erediviie για τον επιθετικό της Φέγενορντ.