«Οι φάσεις στις οποίες αδικηθήκαμε»

Παράπονα για τη διαιτησία στην αναμέτρηση με τον Πλατανιά έχουν στον Παναιγιάλειο.

Παράπονα για τη διαιτησία στην αναμέτρηση με τον Πλατανιά έχουν στον Παναιγιάλειο. Αν και οι Αχαιοί χαρακτηρίζουν δίκαιη την ήττα τους από τους Κρητικούς εντούτοις μέσω της ιστοσελίδας τους έκαναν αναφορά στις φάσεις που εκτιμούν ότι αδικήθηκαν.

Συγκεκριμένα:
«Στο 3ο προς 4ο λεπτό, στο 1-0 του Πλατανιά προηγήθηκε επιθετικό φάουλ στον Ανδρούτσο. Στο 49ο λεπτό προηγήθηκε πέναλτι στον Λίτσο σε ανατροπή από τον Γεωργόπουλο και στην εξέλιξη της φάσης διαμορφώθηκε το 2-0.
Στο 54ο λεπτό ο διαιτητής απέβαλε για διαμαρτυρία τον Παπαδόπουλο. Είχε σφυρίξει έμμεσο σε τράβηγμα του Γραμματικόπουλου από τον Τζαννή. Από τη στιγμή που δεν έδωσε πέναλτι, ό,τι ακολούθησε ήταν εις βάρος του Παναιγιαλείου.
Ο Παναιγιάλειος είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στα τέλη του α’ μέρους σε προσπάθειες των Παπαδόπουλου (40′) και Γκίκα (45′). Επίσης και στην ανατροπή του Λίτσου στο 49ο που δεν δόθηκε και στην εξέλιξη της φάσης έγινε το 2-0».