Αήττητοι και για άνοδο οι Τράχωνες

Οι Τράχωνες νίκησαν τον Ιωνικό με 2-1, στο ντέρμπι του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας, και πλέον βαδίζουν ολοταχώς για την κατάκτηση του τίτλου και την άνοδο.

Οι Τράχωνες νίκησαν τον Ιωνικό με 2-1, στο ντέρμπι του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, και πλέον βαδίζουν ολοταχώς για την κατάκτηση του τίτλου και την άνοδο.

Η ομάδα του Αλίμου είναι η μοναδική αήττητη ομάδα σε όλη την Γ’ Εθνική. Προβάδισμα τίτλου απέκτησε και Λαμία στον 3ο όμιλο μετά το στραβοπάτημα του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας (1-1 εντός με τον Διωτέα Αγιάς), με τους Λαμιώτες να περνούν με 3-0 άνευ αγώνας τον Πυργετό. Τη Δευτέρα θα διεξαχθεί το ματς του 6ου ομίλου ΠΑΟ Κρουσώνα-ΑΕΚ, ενώ την Τετάρτη (9/4) θα παίξουν στον 2ο όμιλο η Λάρισα με την Δόξα Πενταλόφου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (24η αγωνιστική)

Ορφέας Ελευθερούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου            2-0
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Δόξα Πετρούσας           1-0
Εθνικός Αγιονερίου – Μουδανιά                  1-0
Εβρος Σουφλίου – Μακεδονικός                   4-1
Αρης Ακροποτάμου – Νέστος Χρυσούπολης          2-1
Πανσερραϊκός – Εθνικός Σιδηροκάστρου           2-1
Διγενής Λακκώματος – Κιλκισιακός               1-0
Αγροτικός Αστέρας – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος    1-0
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αγροτικός Αστέρας           35-9     59
2.Πανσερραϊκός                43-16    55
3.Αρης Ακροποτάμου            36-25    46
4.Ηρακλής Αμπελοκήπων         30-19    39
5.Εθνικός Αγιονερίου          24-21    39
6.Βυζάντιο Κοκκινοχώματος     19-17    34
7.Κιλκισιακός                 25-19    33
8.Εβρος Σουφλίου              30-25    33
9.Νέστος Χρυσούπολης          37-33    33
10.Διγενής Λακκώματος         42-42    32
11.Ορφέας Ελευθερούπολης      25-22    30
12.Μουδανιά                   26-37    27
13.Δόξα Πετρούσας             18-24    26
14.Εθνικός Σιδηροκάστρου      28-39    23
15.Μακεδονικός                17-38    18
16.ΠΑΟ Κοσμίου                10-62     3
 
2ος ΟΜΙΛΟΣ (24η αγωνιστική)

Κάστορας – Πυρσός Γρεβενών                   2-3
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Κοζάνη               1-1
Θεσπρωτός – Πρέβεζα                          2-1
ΑΕΛ – Δόξα Πενταλόφου                       (9/4)
Εθνικός Φιλιππιάδας – Κεραυνός Θεσπρωτικού   6-0
Καμπανιακός – Οδυσσέας Κορδελιού             2-1
Όλυμπος Κέρκυρας – Δόξα Κρανούλας            1-5
Τηλυκράτης – Καστοριά                        0-3 α.α
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Λάρισα                     70-12    54
2.Οικονόμος Τσαριτσάνης      51-25    49
3.Κοζάνη                     39-22    47
4.Εθνικός Φιλιππιάδας        41-13    45
5.Καστοριά                   41-32    43
6.Θεσπρωτός                  35-22    42
7.Οδυσσέας Κορδελιού         33-29    41
8.Δόξα Πενταλόφου            34-25    39
9.Καμπανιακός                39-31    39
10.Πυρσός Γρεβενών           30-27    36
11.Δόξα Κρανούλας            34-31    32
12.Πρέβεζα                   34-46    21
13.Κάστορας                  21-37    17
14.Κεραυνός Θεσπρωτικού      29-53    17
15.Όλυμπος Κέρκυρας          15-71    14
16.Τηλυκράτης                 0-0      0

3ος ΟΜΙΛΟΣ (24η αγωνιστική)

Λευκάδια -Τρίκαλα                        2-1
Κύμη – ΑΟ Καρδίτσας                      2-1
Ρήγας Φεραίος – Έν. Απ. Παύλου           3-0
Πυργετός – Λαμία                         0-3 α.α
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Δωτιέας Αγιάς   1-1
Αχιλλέας Δομοκού – Χαλκίδα               0-0
Αμπελωνιακός – Νάουσα                    1-2
Ρεπό: Μαχητής Τερψιθέας
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Λαμία                      48-21    52
2.Αχιλλέας Νεοκαισάρειας     35-17    49
3.Κύμη                       27-10    45
4.Τρίκαλα                    17-15    40
5.Λευκάδια                   22-17    38
6.Εν. Απ. Παύλου             26-27    36
7.Δωτιέας Αγιάς              31-21    32
8. Ρ. Φεραίος                26-26    31
9.Νάουσα                     33-30    28
10..Χαλκίδα                  30-26    27
11.Μαχητής Τερψιθέας         25-27    23
12.ΑΟ Καρδίτσας              24-29    23
13.Αχιλλέας Δομοκού          25-38    22
14.Αμπελωνιακός              24-39    17
15.Πυργετός                   0-0      0
* Ο Πυργετος αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα
 
4ος ΟΜΙΛΟΣ (24η αγωνιστική)

ΑΕ Μεσολογγίου – Κόρινθος               2-1
Μεσσηνιακός – Παναρκαδικός              2-2
Δόξα Νέας Μανωλάδας – Πανναυπλιακός     2-1
ΑΕ Καραϊσκάκης – Ατρόμητος Λάππα        3-2
Αχαϊκή – Εθνικός Σαγέικων               1-0
ΑΕ Ερμιονίδας – ΠΦΟ Πανόπουλου          4-0
Παναργειακός – ΠΑΟ Βάρδας               2-1
Καλαμάτα – Αρης Αιτωλικού               3-1
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΑΕ Ερμιονίδας            42-18    56
2.Καλαμάτα                 41-16    52
3.Παναργειακός             40-19    49
4.Δόξα Ν.Μανωλάδας         33-22    45
5.ΑΕ Καραϊσκάκης           33-24    44
6.Αχαϊκή                   26-21    37
7.Κόρινθος                 27-21    34
8.Παναρκαδικός             22-21    34
9.ΠΑΟ Βάρδας               19-18    33
10.Ατρόμητος Λάππα         29-26    32
11.Μεσσηνιακός             29-31    32
12.ΑΕ Μεσολογγίου          32-29    30
13.Πανναυπλιακός           21-34    21
15.Αρης Αιτωλικού          16-38    12
14.ΠΦΟ Πανόπουλου          14-53    11
16.Εθνικός Σαγέικων        12-44    10
 
5ος ΟΜΙΛΟΣ (24η αγωνιστική)

Πεύκη – Εθνικός Αστέρας                3-0 α.α
Μύκονος – Ατσαλένιος                   1-2
Ολυμπιακός Λαυρίου- Πανελευσινιακός    0-3 α.α
Ρούβας  – Γιούχτας                     1-2
Τράχωνες – Ιωνικός                     2-1
Ατρόμητος Πειραιά – Δόξα Βύρωνα        1-1
Προοδευτική – Νέα Ιωνία                1-1
Ρεπό: Κισσαμικός
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Τράχωνες               46-17    53
2.Πανελευσινιακός        38-14    50
3.Ιωνικός                31-17    47
4.Ατρόμητος Πειραιά      36-22    38
5.Ατσαλένιος             32-17    36
6.Κισσαμικός             23-13    36
7.Ρούβας                 30-22    35
8. Νέα Ιωνία             29-19    33
9.Γιούχτας               25-20    32
10.Πεύκη                 23-21    29
11.Δόξα Βύρωνα           20-21    26
12.Προοδευτική           21-33    25
13.Μύκονος               23-48    17
15.Εθνικός Αστέρας        0-0      0
14.Ολυμπιακός Λαυρίου     0-0      0
* Ο Ολυμπιακός Λαυρίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα
* Ο Εθνικός Αστέρας  αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα

6ος ΟΜΙΛΟΣ (24η αγωνιστική)

Αγιος Νικόλαος – Ερμής Ζωνιανών     1-3
Κηφισιά – Αιγάλεω                   1-0
ΑΟ Περιστερίου – Ηρόδοτος           3-0
Αστέρας Βάρης – Περαμαϊκός          2-0
Θύελλα Ραφήνας – Τριγλία Ραφήνας    1-1
ΠΑΟ Κρουσσώνα – ΑΕΚ                (7/4)
Ηλυσιακός – Πανναξιακός             1-0
Ρεπό: Μανδραϊκός
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΑΕΚ                  64-11    51
2.Κηφισιά              42-24    41
3.Ηρόδοτος             34-27    38
4.Τριγλία Ραφήνας      27-19    34
5.Ηλυσιακός            30-30    34
6.Ερμής Ζωνιανών       27-25    31
7.Μανδραϊκός           25-30    31
8.Αστέρας Βάρης        25-21    30
9.Θύελλα Ραφήνας       21-19    30
10 .Α.Ο.Περιστερίου    27-41    27
11.Αιγάλεω             21-22    26
12.Περαμαϊκός          19-35    26
13.ΠΑΟ Κρουσσώνα       27-38    26
14.Πανναξιακός         12-27    16
15.Αγιος Νικόλαος      20-49    13
* ΑΕΚ και Αιγάλεω έχουν από -3 βαθμούς


Σχολιασμός

Γράψτε το σχόλιό σας