Γιούχτας-ΟΦΗ 1-3: Φιλική τριάρα, χαμόγελα για Τοράλ

Εύκολη νίκη για τον ΟΦΗ με 3-1 κόντρα στον Γιούχτα. Αισιοδοξία στους "ομιλήτες" για τον Γιον Τοράλ και την επιστροφή του.

Φιλική νίκη του ΟΦΗ επί του Γιούχτα με 3-1. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες της Κρήτης, κράτησαν το μηδέν στα μετόπισθεν και μπήκαν στα αποδυτήρια με σκορ 0-0. Αντίθετη εικόνα στο δεύτερο μέρος, ο Γκερέρο με προβολή στο 54′ έγραψε το 1-0 για τους “ομιλήτες”. Έξι λεπτά αργότερα ο Στάικος έκανε σπουδαία ατομική προσπάθεια. Ο παίκτης του Νίκου Νιόπλια έκλεψε τη μπάλα από τη μεσαία γραμμή, την κουβάλησε μέχρι την αντίπαλη περιοχή και με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για τον ΟΦΗ.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, όμως ο Γιούχτα ύστερα από πίεση σκόραραν με τον Λίτσκα στο 73′. Το τελικό 3-1 για τον ΟΦΗ διαμόρφωσε ο Μπουζούκης στο 83ο λεπτό με όμορφο σουτ.

Χαμόγελα για την επιστροφή του Γιον Τοράλ στην αγωνιστική δράση, ο ποδοσφαιριστής έδειξε πανέτοιμος για την επανέναρξη της Super League ύστερα από τη διακοπή λόγω των Εθνικών ομάδων.