Παναχαϊκή-Ατρόμητος 1-2: Φιλική νίκη για τους φιλοξενούμενους

Με νίκη επί της Παναχαϊκής, 2-1, στο γήπεδο της Αγυιάς, συνέχισε την προετοιμασία του ενόψει της έναρξης της Super League o Ατρόμητος.

Το αυτογκόλ του Στεργίδη στο 33ο λεπτό ύστερα από λάθος γύρισμα στον τερματοφύλακα Κολοβούρη επέτρεψε στην ομάδα του Περιστερίου να προηγηθεί.

Οι Αχαιοί ισοφάρισαν στο 61′ με σουτ του Λιποράσε μέσα στην περιοχή. Έξι λεπτά, ο Ατρόμητος βρήκε δίχτυα με τον Κωτσόπουλο για το 2-1 και η ομάδα του Κρις Κόουλμαν πήρε τη φιλική νίκη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναχαϊκή (Σ. Παπαδόπουλος): Κολοβούρης (46′ Θεοδωράκης), Στεργίδης (46′ Τοπάλ), Λιποράσε, Λαρέα (75′ Σμίλτος), Τσακμάκης, Τσιάρας (46′ Λινάρδος), Χαντί, Μπουρλάκης (55′ Κωνσταντακόπουλος), Τριμμάτης (46′ Ν. Καρακλάιτς), Κέρι (83′ Παπαχρονόπουλος), Αλεξόπουλος (75′ Ζυγκερίδης).

Ατρόμητος (Κ. Κόουλμαν): Μάριτς, Μουντές, Ντε Μποκ, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Ερλινγκμαρκ, Πομώνης, Μουνίθ, Ροτάριου,Τζοβάρας, Κιάρτανσον.

Αγωνίστηκαν και οι Σάλτας, Τζαβίδας, Αθανασίου, Κωτσόπουλος, Οικονομίδης, Νταλαμήτρας, Σταματούλας, Δήμος.