Φένλο-Ατρόμητος 1-2: Έκρινε το φιλικό στο ντεμπούτο του ο Ρομπάιγ

Τη νίκη με 2-1 επί της Φένλο πανηγύρισε ο Ατρόμητος με τους Περιστεριώτες να επικρατούν με γκολ του Ρομπάιγ στο ντεμπούτο του. Το σκορ το είχαν ανοίξει με τέρμα στα 18" μετά την σέντρα!

Ο Ατρόμητος κέρδισε με 2-1 την Φένλο σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στην Ολλανδία.

Οι «κυανόλευκοι» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στα 18 δευτερόλεπτα με τον Κλωναρίδη, με τους Ολλανδούς να ισοφαρίζουν στο 23′ με τον Μάριτς.

Το 1-1 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ρομπάιγ έκανε ιδανικό ντεμπούτο, έστω και ανεπίσημο, καθώς στο 64′ στην πρώτη επαφή με τη μπάλα, σκόραρε διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Η σύνθεση του Ατρομήτου: Μάριτς, Κιβρακίδης (63’ Μουντές), Χατζηισαΐας (46’ Στρούγγης), Σταματούλας (46’ Σουάρεθ), Πομόνης (63’ Αθανασίου), Έρλινγκμαρκ (63’ Τζοβάρας), Χαρίσης (73’ Οικονομίδης), Οικονομίδης (46’ Κούεν), Μουνίθ (63’ Ρομπάιγ), Κλωναρίδης (63’ Κωτσόπουλος), Δαλαμήτρας (63’ Τζαβίδας).