Φιλική νίκη του Ιωνικού επί του Απόλλωνα Σμύρνης

Χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλαν οι Γιάννης Πετράκης και Δημήτρης Σπανός στο ματς που έλαβε χώρα στη Ριζούπολη.

Αν και ο Απόλλων Σμύρνης προηγήθηκε στο στο 14ο λεπτό με τον Ντάουντα, ο Ιωνικός κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-1.

Στο 37’  οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Μπουένο. Εν συνεχεία στο 83’ ο Άοσμαν έκανε το 2-1 και στο 87’ ο Βαφέας έγραψε το τελικό σκορ,

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Πετράκης): Κότσαρης (60’ Κυρίτσης), Μπαξεβανίδης (80’ Γκούφας), Βιτλής (65’ Ντεντάκης), Ραΐλι (80’ Δούμας), Λισγάρας (46’ Ντόμινγκες), Φατιόν (85’ Μουστάκας), Κάστρο (46’ Σλίβκα), Κραγιόπουλος (65’ Ρώσση), Παπαγεωργίου (46’ Γιαννάκη), Παμλίδης (65’ Ιωαννίδης), Ντάουντα (46’  Τσιλούλης).

ΙΩΝΙΚΟΣ (Δημήτρης Σπανός)Αναγνωστόπουλος, Σάντσεζ, Λουάν, Μύγας, Βαλεριάνος, Ρομαό, Ντάλσιο, Μπουένο, Ματσούκας, Ντελγκάδο, Μάναλης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι Χουτεσιώτης, Ρόκου, Τσιριγώτης, Βαφέας, Μουστάκης, Κιάκος, Μπάσα, Γκοτσούλιας, Άοσμαν, Πογοσιάν, Μπονέτι, Ιατρούδης.