Έγινε η έκπληξη στο κύπελλο Γερμανίας!

Η Χέντενχαϊμ έκανε την έκπληξη αποκλείοντας τη Μπάγερ Λεβερκούζεν από τη συνέχεια του γερμανικού κυπέλλου.Η ομάδα της 2ης κατηγορίας πέταξε έξω τις ''ασπιρίνες'' που έπαιξαν με βασικούς.Αμβούργο και Πάντερμπον έκλεισαν θέση τους ''8'' κερδίζοντας Νυρεμβέργη και Ντουίσμπουργκ.

Η Χέντενχαϊμ κατάφερε να αποκλείσει τη Μπάγερ Λεβερκούζεν με ανατροπή.Ο Μπραντ έβαλε μπροστά τις ασπιρίνες στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, όμως οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς με τον Ντόβενταν να ισοφαρίζει στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και τον Μούλτχαπ να διαμορφώνει το τελικό 2-1 χαρίζοντας μεγάλη πρόκριση στην ομάδα του.

Το Αμβούργο χρειάστηκε ένα γκολ του Τούρκου Ουτσκάν για να κάμψει την αντίσταση της Νυρεμβέργης και να προχωρήσει στην επόμενη φάση.

Η Πάντερμπορν αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στη Ντούισμπουργκ με το γκολ του Σόουζα, κατόρθωσε να γυρίσει το ματς κάνοντας την ανατροπή με τον Τέκπετέι να ισοφαρίζει στο 52ο λεπτό,τον Προύγκερ να βάζει μπροστά τους φιλοξενούμενους και τον Άντβι-Ατζέζ να έρχεται από τον πάγκο και να κλειδώνει την πρόκριση 12 λεπτά μετά την εισοδό του στους αγωνιστικό χώρο.

Οι παίκτες της Πάντερμπορν πανηγυρίζουν την πρόκριση με τον κόσμο τους που βρέθηκε στο Ντουίσμπουργκ.