Χωρίς να ιδρώσει 4-1 η Παρί (video)

Παρά τις πολλές απουσίες της, η Παρί Σεν Ζερμέν δεν δυσκολεύτηκε να πάρει την πρόκριση για τους «16» του Λιγκ Καπ.

Παρά τις πολλές απουσίες της, η Παρί Σεν Ζερμέν δεν δυσκολεύτηκε να πάρει την πρόκριση για τους «16» του Λιγκ Καπ. Απέναντι στην Λε Μαν, ομάδα της 2ης κατηγορίας επικράτησε 4-1 και πήρε εύκολα το εισιτήριο για τα προημιτελικά στην προσπάθεια της για την κατάκτηση του 5ου συνεχόμενου τροπαίου.

Η πολυνίκης του θεσμού είχε «καθαρίσει» από το πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι, με τα γκολ του Σαράμπια στο 21΄, του Τσουπό-Μοτίνγκ στο 40΄και του Εμπαπέ, ένα λεπτό αργότερα. Ο νεαρός άσος της Παρί επιβεβαίωσε την καλή του φόρμα, σκοράροντας για 6ο συνεχόμενο ματς της Πρωταθλήτριας Γαλλίας. Στο 47ο λεπτό ο Άνχελ Ντι Μαρία, έγραψε το 0-4, για να πετύχει το γκολ της τιμής για τη Λε μαν, ο Μανζάλα στο 53ο λεπτό.