«Σφαλιάρα» για τη Λυών!

Η Λυών δέχτηκε ηχηρή «σφαλιάρα» από την Ναντ καθώς γνώρισε την ήττα με 3-2 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου Γαλλίας.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι η Λυών δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα καθώς είχε απέναντί της έναν «δαιμονισμένο» Μπεσάτ, ο οποίος πέτυχε και τα τρία γκολ της Ναντ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο πέμπτο μόλις λεπτό με τον «συνήθη ύποπτο» Λακαζέ αλλά στο 18ο λεπτό ο Μπεσάτ ισοφάρισε. Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης τρία λεπτά αργότερα έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και αυτό ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι Παριζιάνοι πίεσαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 59ο λεπτό με τον Φεκίρ και όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα οδηγούταν στην παράταση. Ωστόσο, στο 89ο λεπτό ο Μπεσάτ και πάλι πέτυχε χατ τρικ, στέλνοντας τη Ναντ στους «8» του Γαλλικού Κυπέλλου.