Η βραδιά του Λουνίν!

Ο 19χρονος τερματοφύλακας της Λεγανιές άρπαξε την ευκαιρία και η Λεγανιές πανηγύρισε την πρόκριση στους "16" επί της Βαγιεκάνο!

Μόλις στο 17ο λεπτό η Λεγανιές μπήκε μπροστά στο σκορ με το αυτογκόλ του Εμιλιάνο Βελάσκεζ, στο σπίτι της Ράγιο Βαγεκάνο, στην αναμέτρηση με φόντο την πρόκριση στους “16” του κυπέλλου Ισπανίας. Μετά το 2-2 του πρώτου αγώνα, τα πράγματα δυσκόλεψαν αρκετά για την ομάδα του Μίτσελ, που πίεσε για την ισοφάριση, όμως έπεσε πάνω στην ακπληκτική μέρα του 19χρονου Ουκρανού πορτιέρε Αντρέι Λουνίν, ο οποίος είχε κάποιες εξαιρετικές επεμβάσεις, κρατώντας μέχρι το φινάλε το σκορ πρόκρισης για τη Λεγανιές. Στο 33ο λεπτό μάλιστα ο δανεικός από τη Ρεάλ Μαδρίτης τερματοφύλακας (στην τέταρτη φετινή του εμφάνιση) απέκρουσε την μπάλα στην εκτέλεση πέναλτι του Μπεμπέ, ανοίγοντας το δρόμο της πρόκρισης!