Σεβίλλη-Μπαρτσελόνα 2-0, προβάδισμα για τον τελικό οι Ανδαλουσιάνοι (hls)

Η Σεβίλλη κυριάρχησε στην αναμέτρηση με την Μπαρτσελόνα και με το 2-0 πήρε "καθαρό" προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου Ισπανίας.

Η Σεβίλλη κυριάρχησε στην αναμέτρηση με την Μπαρτσελόνα και με το 2-0 πήρε “καθαρό” προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου Ισπανίας.

Οι γηπεδούχοι ήλεγξαν από την αρχή το ματς και δεν άφησαν περιθώριο στους μπλαουγκράνα. Προηγήθηκαν με ατομική ενέργεια του Κουντέ στο 25′, ενώ στο τέλος του ημιχρόνου είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με τον Εσκουδέρο.

Οι Ανδαλουσιάνοι όχι μόνο κατάφεραν να “σβήσουν” το ματς στο δεύτερο μέρος, αλλά και να κάνουν το 2-0, 5 λεπτά πριν το τέλος, με τον Ράκιτιτς να σκοράρει απέναντι στην πρώην ομάδα του.

Πλέον η Σεβίλλη έχει τον πρώτο λόγο, με τον επαναληπτικό να γίνεται στο Καμπ Νου στις 3 Μαρτίου.