Βολιβία-Αργεντινή 1-4: Περίπατος για την “αλμπισελέστε” (vid)

Η Αργεντινή δε συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες κόντρας τη Βολιβία, την οποία συνέτριψε 4-1.

Το σκορ για τους Αργεντινούς άνοιξε ο Παπού Γκόμες στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης, για να αναλάβει από εκείνο το σημείο δράση ο Λιονέλ Μέσι. Ο αστέρας των Αργεντινών σημείωσε δυο γκολ μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, το πρώτο στο 33’ με πέναλτι και το δεύτερο στο 42’. Ο Έργουιν Σαβέντρα μείωσε για τους Βολιβιανούς στο 60’, όμως ο Λαουτάρο Μαρτίνες διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 65’. Συνολικά 18 τελικές είχε η Αργεντινή στο συγκεκριμένο ματς, από τις οποίες οι 13 στην αντίπαλη εστία. Πέντε τελικές για τη Βολιβία, από τις οποίες οι δυο στην αντίπαλη εστία. Στο 68% η κατοχή μπάλας από τους Αργεντινούς στο συγκεκριμένο ματς. Η “αλμπισελέστε” έφτασε τους δέκα βαθμούς και βρίσκεται στην κορυφή του Α’ Ομίλου, ενώ η Βολιβία έμεινε ουραγός χωρίς βαθμό, μετά από τέσσερα ματς. Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα, στο παραπάνω βίντεο.