Ισημερινός-Περού 2-2: Δεν τα παράτησαν οι φιλοξενούμενοι (vid)

Ο Ισημερινός έχασε την ευκαιρία να προσπεράσει το Περού στη βαθμολογία του Β’ Ομίλου, μετά τη μεταξύ τους ισοπαλία 2-2.

Οι τυπικά γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο μέρος, μετά γκολ των Ρενάτο Τάπια (αυτογκόλ) στο 23’ και Αΐρτον Πρεσιάντο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στο δεύτερο μέρος, οι Περουβιανοί αντέδρασαν και κατάφεραν μέσα σε πέντε λεπτά να φέρουν το ματς στα ίσια, με τους Τζιανλούκα Λαπαντούλα στο 49’ και Αντρέ Καρίγιο στο 54’. Ο Ισημερινός ήταν καλύτερος και είχε 16 τελικές προσπάθειες, από τις οποίες οι έξι στην αντίπαλη εστία. Το Περού είχε επτά τελικές από τις οποίες οι τέσσερις στην αντίπαλη εστία. Στο 58% η κατοχή της μπάλας, υπέρ του Ισημερινου. Στους τέσσερις βαθμούς έφτασε το Περού, μετά από τρία ματς, στους δυο έφτασε ο Ισημερινός. Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης, στο παραπάνω βίντεο.