Βενεζουέλα – Εκουαδόρ 2-2: Ισοπαλία στις καθυστερήσεις

Ισόπαλο 2-2 τελείωσε το ματς της τρίτης αγωνιστικής του Κόπα Αμέρικα, ανάμεσα στην Βενεζουέλα και το Εκουαδόρ!

Χάρη σε γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα από τον Ερνάντεζ, η Βενεζουέλα κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στον δεύτερο όμιλο του Κόπα Αμέρικα.
Η Βενεζουέλα μετά την ήττα από την Βραζιλία με 3-0 στην πρεμιέρα και την «λευκή» ισοπαλία εκτός έδρας με την Κολομβία, πήρε ένα ακόμη βαθμό φτάνοντας τους δύο στον όμιλο.
Ο Πρεσιάδο στο 39 άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, και στο 51 ο Καστίγιο, ισοφάρισε σε 1-1. Ο Πλάτα στο 71 έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του και όλα έδειχναν πως το Εκουαδόρ θα πανηγύριζε τη νίκη! Ο Ερνάντεζ μπήκε ως αλλαγή στο 77 στη θέση του Κουμάνα και στις καθυστερήσεις ισοφάρισε σε 2-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα!
Στις 28 Ιουνίου η Βενεζουέλα αντιμετωπίζει το Περού.