Κόβεντρι-Γουότφορντ 0-0: (Χ)αμένο δίωρο (hls)

Η Γουότφορντ έπαιξε μπάλα στο τελευταίο εικοσάλεπτο. Η Κόβεντρι στο πρώτο ημίχρονο. Ματς με λίγες φάσεις και δίκαιο 0-0.

Επιθετικό πρόβλημα και για τις δύο ομάδες στο Σεντ Άντρους.

Η Κόβεντρι τέλειωσε το ματς με διψήφιο αριθμό σε τελικές προσπάθειες αλλά ουσιαστικά ήταν δύο οι καλές στιγμές.

Η κεφαλιά του Χάιαμ (23′) που έφυγε άουτ από την μικρή περιοχή και η κεφαλιά του Μπιαμού επίσης άουτ (40′).

Η Γουότφορντ έκανε μια διπλή ευκαιρία δέκα λεπτά πριν το τέλος. Ο Ζοάο Πέντρο σούταρε αλλά ο Μάροσι κράτησε το μηδέν ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Ντίνι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι

Πέμπτη ισοπαλία για την Γουότφορντ εκτός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα με 0-0 κάτι που τελευταία φορά πέτυχε την σεζόν 1996/97 στην League One.

Η Κόβεντρι πήρε έναν σημαντικό βαθμό ακόμη στην μάχη για την παραμονή.