Κάρντιφ-Φούλαμ 0-2, μια “ανάσα” από τον τελικό (hls)

Η Φούλαμ με "γκολάρες" του Ονόμα και του Κεμπάνο, επιβλήθηκε 0-2 της Κάρντιφ και αγκάλιασε την πρόκριση στον τελικό των πλέι οφ της Τσάμπιονσιπ.

Η Φούλαμ με “γκολάρες” του Ονόμα και του Κεμπάνο, επιβλήθηκε 0-2 της Κάρντιφ και αγκάλιασε την πρόκριση στον τελικό των πλέι οφ της Τσάμπιονσιπ.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με την Κάρντιφ να μπαίνει καλύτερα και να χάνει δύο ευκαιρίες στο εικοσάλεπτο με Μπακούνα και Γκλάτζελ, αλλά την Φούλαμ να ολοκληρώνει με ένταση και δύο φάσεις με Ονόμα και Κέρνι. Το 0-0 έμεινε στα πρώτα 45.

Γκολ από τα αποδυτήρια για τους Λονδρέζους, με τον Ονόμα να περνάει όλη την άμυνα της Κάρντιφ για το 0-1. Το γκολ σόκαρε τους Ουαλούς, με την Φούλαμ να χάνει ευκαιρίες για να αυξήσει το σκορ στη συνέχεια.

Το τελικό 0-2 θα γράψει με φοβερό χτύπημα φάουλ ο Κεμπάνο στις καθυστερήσεις. Ο επαναληπτικός θα γίνει σε 3 ημέρες στο Λονδίνο.

ΚΑΡΝΤΙΦ: Σμίθις, Μπακούνα, Μπένετ, Νέλσον, Μόρισον, Πακ, Ραλς, Λάινγκ(70′ Μέρφι), Τόμλιν, Χόιλετ(70′ Βοκς), Γκλάτζελ(70′ Γουάρντ)

ΦΟΥΛΑΜ: Ροντάκ, Κρίστι, Χέκτορ, Ριμ, Μπράιαν, Χ. Ριντ, Κέρνι, Ονόμα, Νόκερτ(81′ Καμαρά), Κεμπάνο(90+3′ Οντόι), Ριντ