Κόλλησαν στο μηδέν στο Κάρντιφ Στέντιουμ (video)

Σ’ έναν αγώνα με πολλές ευκαιρίες, Κάνρτιφ και Μίλγουολ έμειναν στο 0-0 στο Κάρντιφ Στέντιουμ, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ.

Έτσι οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να περάσουν στην κορυφή, έστω και προσωρινά, ενώ η Μίλγουολ από την πλευρά της να πάρει βαθμολογική ανάσα.

Στο πρώτο ημίχρονο από το 22ο λεπτό έως και το 40ο υπήρξαν επτά εξαιρετικές στιγμές, πέντε για τους γηπεδούχους και δύο για τους φιλοξενούμενους για να σκοράρουν.

Κορυφαία όλων για την Μίλγουολ στο 33’ όταν από λάθος του Μπάμπα, ο Στηβ Μόρισον βγήκε μόνος απέναντι στον Έθεριτζ αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει. Ο αρχηγός της Μίλγουολ παραμένει χωρίς γκολ μετά από 35 τελικές στο πρωτάθλημα!!

Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν σκληρό και δυνατό, χωρίς να έχει τις μεγάλες στιγμές του πρώτου μέρους. Οι γηπεδούχοι είχαν την καλύτερη ευκαιρία στο 87’ όταν ο Τόμλιν σούταρε από το ύψος της περιοχής για να σώσει ο Άρτσερ σε κόρνερ.