Μπλάκπουλ-ΚΠΡ 1-1: Το λες και άδικο… (hls)

Η Μπλάκπουλ έμεινε στο 1-1 στο «Μπλούμφιλντ Ρόουντ» με την ΚΠΡ για την 17η αγωνιστική της Championship και δικαιούται να διαμαρτύρεται για τη διαιτησία.

Κι αυτό γιατί στο 6ο λεπτό ακυρώθηκε κακώς ως οφσάιντ γκολ του Ντούγκαλ, καθώς η κεφαλιά του είχε περάσει τη γραμμή πριν ο Μαντίν μπει στην φάση από θέση οφσάιντ.
Και στο 18’ σε ανατροπή του Γκάμπριελ από τον Οντουμπάγιο, ο διαιτητής του αγώνα Τζόσουα Σμιθ δεν υπέδειξε την εσχάτη των ποινών.
Κι αντ’ αυτού στο 26’ ο Γουίλοκ με πολύ ωραίο σουτ έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.
Η Μπλάκπουλ πίεσε στην επανάληψη και κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Γκάμπριελ από τον Ντιένγκ.
Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γκάρι Μαντίν για το 1-1.
Στη συνέχεια αμφότερες είχαν ευκαιρίες να πάρουν το ματς, χωρίς όμως να το καταφέρουν.