Φούλαμ-ΚΠΡ 4-1: Με πρωταγωνιστή τον Μίτροβιτς (hls)

Σε αγώνα για την 12η αγωνσιτική της Τσάμπιονσιπ η Φούλαμ υποδέχθηκε την ΚΠΡ και επικράτησε με 4-1 με πρωταγωνιστή και σκόρερ δύο τερμάτων τον Μίτροβιτς.

Η Φούλαμ πήρε προβάδισμα στην πρώτη τελική της προσπάθεια στο παιχνίδι με τον Μίτροβιτς να αξιοποιεί την πάσα του Οντόι πετυχαίνοντας το 11ο γκολ του στη σεζόν.

Οι φιλοξενούμενοι απέιλησαν ουσιαστικά σε μια φάση στο πρώτο μισό της αναμέτρησης με τον Γουίλοκ να σημαδεύει το δοκάρι. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μισό του αγώνα έχοντας κάποιες ακόμη σημαντικές ευκαιρίες για 2ο τέρμα.
Ο Ντάικς ήρθε απο΄τον πάγκο για να σκοράρει στο 55ο λεπτό ισοφαρίζοντας σε 1-1, ενώ στο 67′ με το 12ο γκολ του στη σεζόν, ο Μίτροβιτς έβαλε πάλι μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους.

Στο 71ο λεπτό ο Μπόμπι Ριντ σημείωσε το 3-1 και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ρόμπινσον διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα για τη Φούλαμ.