Κάρντιφ – Ρέντινγκ 0-1: Την πλήγωσε ο Χόιλετ (hls)

Η Ρέντινγκ πέρασε από το Κάρντιφ με τον Τζούνιορ Χόιλετ να σκοράρει απέναντι στην ομάδα που πέρασε τα τελευταία πέντε χρόνια.

Ένα σουτ έκανε η Ρέντινγκ στο πρώτο ημίχρονο και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, ο 31χρονος Καναδός επιθετικός, Τζούνιορ Χόιλετ, που πέρασε πέντε χρόνια στην Ουαλία φορώντας την φανέλα της Κάρντιφ, με διαγώνιο σουτ πλήγωσε τον πρώην σύλλογο του με το πρώτο φετινό του γκολ (0-1, 38ο λεπτό). Η Κάρντιφ ήταν καλύτερη και χωρίς να εντυπωσιάσει είχε δύο καλές στιγμές με την κεφαλιά του ΜακΓκίνες και το μακρινό σουτ του Τζάιλς.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ίδιο σκηνικό, η Κάρντιφ με την κατοχή να προσπαθεί να ισοφαρίσει πιέζοντας την Ρέντινγκ. Αρκετές σέντρες και χωρίς κάθετο ποδόσφαιρο, η ομάδα του ΜακΚάρθι δεν κατόρθωσε να πετύχει κάποιο γκολ και υπέστη 5η ήττα στην σειρά, 2η συνεχόμενη στην έδρα της. Η Ρέντινγκ επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα της από την Ντέρμπι (1-0).