Γουέστ Μπρομ – ΚΠΡ 2-1: Ανατροπή και κορυφή! (hls)

Με γκολ του Γκραντ στο 88ο λεπτό, η Γουέστ Μπρομ πήρε τη νίκη στο εντός έδρας παιχνίδι με την ΚΠΡ, επικρατώντας 2-1 των Λονδρέζων στο "Χόθορνς"

Με γκολ του Γκραντ στο 88ο λεπτό, η Γουέστ Μπρομ πήρε τη νίκη στο εντός έδρας παιχνίδι με την ΚΠΡ, επικρατώντας 2-1 των Λονδρέζων στο “Χόθορνς”. Η Άλμπιον διατήρησε το αήττητο στην Τσάμπιονσπιπ και έπιασε κορυφή, καταφέρνοντας στο φινάλε της αναμέτρησης για την ένατη αγωνιστική, να κάνει την ανατροπή.

Η ΚΠΡ αιφνιδίασε την Γουέστ Μπρομ, καθώς εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα των γηπεδούχων και άνοιξε το σκορ στο πρώτο λεπτό με τον Γκρέι. Η Άλμπιον συνήλθε γρήγορα από το… σοκ, ανέλαβε πρωτοβουλία, ωστόσο το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 75ο λεπτό μετά από λάθος του τερματοφύλακα της ΚΠΡ, Σέμι Ντιένγκ και αυτογκόλ του Σενεγαλέζου γκολκίπερ.

Το γκολ έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους, οι οποίοι πίεσαν και έφτασαν στην ανατροπή με το τέρμα του Γκραντ στο 88ο λεπτό.