Χαλ – ΚΠΡ 0-3: “Πάρτι” των Ρέιντζερς (hls)

Σε παράσταση για έναν ρόλο εξελίχθηκε το παιχνίδι της Χαλ Σίτι με την ΚΠΡ, καθώς οι Λονδρέζοι επικράτησαν με το εντυπωσιακό 3-0.

Παρά τον ενθουσιασμό που υπήρχε από την επιστροφή του κόσμου στις εξέδρες μετά από 18 μήνες, η Χαλ παρουσιάστηκε κατώτερη του αναμενόμενου και δεν κατάφερε να βρει λύσεις απέναντι στην ορεξάτη ΚΠΡ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με σουτ του Γουίλοκ έξω από την περιοχή στο 15ο λεπτό και πέτυχαν το δεύτερo τέρμα τους στο 68o λεπτό με τον Ντάικς. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ντίκι στο 74′, ενώ δύο λεπτά νωρίτερα είχε αποβληθεί ο Μονκούρ για την Χαλ Σίτι με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Η ΚΠΡ έφτασε τους τέσσερις βαθμούς μετά από δύο αγωνιστικές στην Τσάμπιονσιπ, ενώ η Χαλ Σίτι έμεινε στους τρεις βαθμούς.