Σουόνσι – Μπάρνσλεϊ 1-1: Κύκνειο άσμα; Όχι ακόμα! (hls)

Οι "κύκνοι" της Σουόνσι άντεξαν στην πίεση της Μπάρνσλεϊ και με την ισοπαλία 1-1 πήραν την πρόκριση για τον τελικό των Playoffs της Championship όπου θα αντιμετωπίσουν την Μπρέντφορντ.

Το πρώτο ημίχρονο στο Λίμπερτι Στέντιουμ θα ξεχαστεί γρήγορα ή μάλλον όλο πρέπει να ξεχαστεί εκτός από το γκολ του αρχηγού Ματ Γκράιμς. Σε στημένη μπάλα η μπάλα κατέληξε σε αυτόν, ντρίμπλα, σουτ και 1-0 στο 39ο λεπτό.

Μοναδική αξιόλογη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου.

Η Σουόνσι προσπάθησε να προστατεύσει το προβάδισμα και η Μπάρνσλεϊ ήταν η μοναδική που απειλούσε στο δεύτερο ημίχρονο.

Η ισοφάριση ήρθε στο 71ο λεπτό σε μια αντεπίθεση με τον Γούντροου να σκοράρει μετά από ωραία προσπάθεια του Γουίλιαμς.

Η Μπάρνσλεϊ έκανε ότι μπορούσε για να φτάσει στο δεύτερο γκολ που θα έστελνε το ματς στην παράταση. Η άμυνα της Σουόνσι άντεξε.

Οι κύκνοι θα έχουν άλλη μια ευκαιρία για την άνοδο καθώς με το ισόπαλο 1-1 πήραν την πρόκριση.

Στις 29 Μαΐου θα διεξαχθεί ο τελικός στο Γουέμπλεϊ και εκεί η Σουόνσι θα αντιμετωπίσει την Μπρέντφορντ η οποία πέρσι την είχε αποκλείσει στον ημιτελικό των Playoffs. Ευκαρία για ρεβάνς από τον Στιβ Κούπερ.