Χόφενχαϊμ-Μάιντς 1-2: Ανέβηκε πάνω από τη ζώνη (vid)

Η Μάιντς πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα της Χόφενχαϊμ και ανέβηκε πάνω από την επικίνδυνη ζώνη μετά από πολύ καιρό.

Σπουδαίο διπλό πήρε η Μάιντς στην έδρα της Χόφενχαϊμ με σκορ 2-1. Μάλιστα η ομάδα του Ράινλαντ μπήκε στο ματς έχοντας γκολ από τα αποδυτήρια.

Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Γκλάτζελ έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους , για να ισοφαρίσει στο 39′ ο Μπεμπού για τους γηπεδούχους.

Ωστόσο δύο λεπτά αργότερα ο Κελ είχε απάντηση για την Μάιντς και στο 41′ έκανε το 1-2. Τίποτα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο με την Μάιντς που είχε πιο ισχυρό κίνητρο στο ματς να παίρνει τη νίκη και να ανεβαίνει μετά από καιρό πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.