Μπάγερν – Άιντραχτ 1-1: Βαυαρικός… κατήφορος (hls)

Για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι η Μπάγερν Μονάχου απώλεσε βαθμούς, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης στο "Αλιάντς Αρίνα".

Για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι η Μπάγερν Μονάχου απώλεσε βαθμούς, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης στο “Αλιάντς Αρίνα” στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος.

Τρίτη σερί ισοπαλία για τους Βαυαρούς, οι οποίοι διατηρούνται στην κορυφή της Μπουντεσλίγκα με ένα βαθμό διαφορά από τη δεύτερη Ουνιόν Βερολίνου και δύο από την τρίτη Λειψία.

Έξι ομάδες της Μπουντεσλίγκα συμμετέχουν στην… κούρσα τίτλου και ελπίζουν για την κατάκτηση της “ασπίδας”!

Οι Βαυαροί κυριάρχησαν στο πρώτο μέρος και άνοιξαν το σκορ στο 34ο λεπτό με σουτ του Λιρόι Σανέ μέσα από την περιοχή της Άιντραχτ.

Οι φιλοξενούμενοι άντεξαν στην πίεση της Μπάγερν και στο 69ο λεπτό εκμεταλλεύτηκαν κενό την άμυνα των γηπεδούχων, σκοράροντας με τον Κόλο Μουανί το 1-1!

Μπάγερν: Ζόμερ, Ντέιβις, Ντε Λιχτ, Ουπαμεκανό, Στάνισιτς (90′ Ζάμπιτσερ), Κίμιχ, Κομάν (70′ Χράφενμπερχ), Μουσιάλα, Μίλερ, Σανέ (70′ Γκνάμπρι), Τσούπο – Μοτίνγκ (77′ Τελ)

Άιντραχτ: Τραπ, Τούτα, Χασέμπε, Ντικά, Μπούτα, Ρόντε (64′ Καμαντά), Σο, Κνάουφ, Λίντστρομ (64′ Μπόρε), Γκέτσε (85′ Γιάκιτς), Κόλο Μουανί (94′ Aλιντού)