Χέρτα-Βόλφσμπουργκ 0-5: Έκτη σερί νίκη με εντυπωσιακή απόδοση (hls)

Μαθηματα σύγχρονου ποδοσφαίρου παρέδωσε για άλλη μια αγωνιστική η ομαδα του Νίκο Κοβατς που συνέτριψε 5-0 τη Χέρτα στο Βερολίνο.

Αυτή ήταν η έκτη συνεχόμενη νίκη για τους “λύκους”, διάστημα που έχει πετύχει 22 γκολ και έχει δεχτεί μόλις ένα! Προηγηθηκε με το γκολ του Σβανμπεργκ στο 4ο λεπτό, στο 31ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Άρνολντ έγραψε το 0-2, για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με άλλο ένα γκολ, αυτή τη φορά από τον Δανό Βιντ. Στην επανάληψη ο Μπακου αν και δεξιός μπακ πέτυχε το 5ο εφετινό του τέρμα στο 72ο λεπτό, για να κλείσει το σκορ στο 87′ ο Μαρμους, λίγο μετά την είσοδο του στο παιχνίδι.