Ντόρτμουντ-Άουγκσμπουργκ 4-3: Ματσάρα και επιστροφή Αλέ (hls)

Η επιστροφή του Αλέ στο ποδόσφαιρο και τα 7 γκολ στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο των ημιχρόνων σημάδεψαν το πολύ ωραίο παιχνίδι της Ντόρτμουντ με την Άουγκσμπουργκ.

Το παιχνίδι δεν είχε καλό ρυθμό στο πρώτο ημίωρο και η Ντόρτμουντ βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα στο 30 με το 4ο γκολ του Μπέλιγχαμ στη σεζόν. Η Άουγκσμπουργκ ισοφάρισε στην πρώτη ευκαιρία της στο ματς με τον Μάγερ στο 40ο λεπτό και ο Σλότερμπεκ απάντησε για το 2-1 των γηπεδούχων με κεφαλιά, δύο λεπτά αργότερα. Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου (2-2) διαμόρφωσε με ωραίο πλασέ ο Ντεμίροβιτς, αξιοποιώντας ένα ακόμη λάθος στην άμυνα της Ντόρτμουντ.

Ο Γκίτενς που είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς έβαλε μπροστά τη Ντόρτμουντ στο 75ο λεπτό και ο Τσόλινα στο 77′ διαμόρφωσε το 3-3. Στο 78ο λεπτό ο Ρέινα διαμόρφωσε το τελικό 4-3 στη νίκη της Ντόρτμουντ που επέστρεψε στην 6η θέση της βαθμολογίας.