Γκλάντμπαχ-Ντόρτμουντ 4-2: Κυρίαρχη στην έδρα της

Η Γκλάντμπαχ κυριάρχησε απέναντι στη Ντόρτμουντ και επικράτησε με 4-2 στην τελευταία αναμέτρηση των ομάδων πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος στη Μπουντεσλίγκα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν εξαιρετικό με τη Γκλάντμπαχ να ανοίγει το σκορ στο 4′ με τον Χόφμαν. Στο 19′ ο Μπραντ ισοφάρισε μετά από εξαιρετική πάσα του Μπέλιγχαμ και στο 26′ οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Μπενσεμπαϊνί.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τουράμ με το 10ο γκολ του στη σεζόν ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1, όμως οι παίκτες του Τέρζιτς κατόρθωσαν να μειώσουν πριν το τέλος του πρώτου μέρους με τον Σλότερμπεκ να σκοράρει για πρώτη φορά με τη φανέλα της Ντόρτμουντ.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κονέ με το πρώτο εφετινό του γκολ στο πρώτο λεπτό της επανάληψης.