Μάιντς – Βόλφσμπουργκ 0-3: Νέο… δάγκωμα από τους Λύκους (hls)

Εντυπωσιακό ήταν το πέρασμα της Βόλφσμπουργκ από το Μάιντς, καθώς οι Λύκοι επικράτησαν 3-1 της τοπικής ομάδας σε παιχνίδι για τη 13η αγωνιστική της Bundesliga.

Η ομάδα του Νίκο Κόβατς άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό με τον Βίμερ, ενώ ο Μαξ Άρνολντ με εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση έκανε το 2-0 στο 70ο λεπτό.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο πρώην παίκτης της Μάιντς, Μπακού στο 84ο λεπτό, ενώ δεν πανηγύρισε το τέρμα που πέτυχε ως ένδειξη σεβασμού στην ομάδα από την οποία ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του πορεία.

Με τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο γερμανική πρωτάθλημα, η Βόλφσπουργκ έφτασε τους 17 βαθμούς, έναν λιγότερο από τη Μάιντς η οποία βρίσκεται στη 10η θέση της κατάταξης.