Βόλφσμπουργκ – Γκλάντμπαχ 2-2: Έσωσε τον βαθμό με Μάρμους (hls)

Ίσως και να είναι φτωχό το 2-2, σ' ένα ματς με πολλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες.

Ένα ακόμη σπουδαίο παιχνίδι στην Bundesliga, Βόλφσμπουργκ και Γκλάντμπαχ μοιράστηκαν από ένα βαθμό, με το γεμάτο φάσεις και γκολ παιχνίδι. Το 2-2 είναι ένα δίκαιο αποτέλεσμα, αν και στο τέλος της αναμέτρησης ο Μάρουμς με εντυπωσιακή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Το 1-0 έγινε στο 13ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους με τον Τουράμ και το 1-1 ήρθε στο φινάλε το πρώτου μέρους με σκόρερ τον Γκέρχαρντ για την Βόλφσμπουργκ.

Το δεύτερο μέρος είχε περισσότερες φάσεις και την Γκλάντμπαχ να σκοράρει και πάλι πρώτη, με τον Τουράμ ξανά, φτάνοντας τα 7 γκολ φέτος, κάνοντας στο 48′ το 2-1.

Το τελικό 2-2 έγινε στο 68ο λεπτό με τον Μάρμους με πολύ ωραία κίνηση και σουτ με το οποίο νίκησε τον Σόμερ και ισοφαρίζοντας το παιχνίδι. Όπως είπαμε και πιο πάνω, ο Αιγύπτιος θα μπορούσε να έχει κάνει την ολική ανατροπή, όμως η κεφαλιά του στο 88′ βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.