Χέρτα – Χόφενχαϊμ 1-1: Δεν… πετούν απ’ την χαρά τους (hls)

Στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου η Χέρτα και η Χόφεναχαϊμ έβαλαν από έναν βαθμό στο... σακούλι τους αλλά δεν "τρελάθηκαν" από την χαρά τους.

Αν και βρισκόμαστε μόλις στην 8η αγωνιστική στην Bundesliga Χέρτα και Χόφενχαϊμ ήθελαν για διαφορετικούς λόγους τη νίκη στο μεταξύ τους ματς. Αν και οι ευκαιρίες ήταν πολλές και για τις δύο ομάδες τα δύο γκολ που μπήκαν, ένα για κάθε μία, ήταν και αυτά που καθόρισαν το τελικό αποτέλεσμα.

Τα στιγμιότυπα του αγώνα

Χέρτα και Χόφενχαϊμ έμειναν στο 1-1, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ με τον Κράμαριτς στο 25ο λεπτό, αλλά στο 37ο οι γηπεδούχοι ισιοφάρισαν με τον Λουκεμπάκιο, που μαζί με τους Εγιούκε ήταν οι κορυφαίοι.

Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους ο Νταμπούρ στο 45+1, ενώ και στο δεύτερο μέρος υπήρξαν καλές στιγμές και για τις δύο ομάδες, με κορυφαία το γκολ του Σκοφ στο 86ο λεπτό που όμως δεν μέτρησε ως οφσάιντ στην αρχή της φάσης, έστω και για μερικά χιλιοστά.