Στουτγκάρδη – Σάλκε 1-1: Ακόμα αναζητούν το τρίποντο (hls)

Χωρίς νίκη παρέμειναν Στουτγκάρδη και Σάλκε στη Bundesliga, καθώς σε ματς για την 5η αγωνιστική έμειναν στο ισόπαλο 1-1.

Ούτε την 5η αγωνιστική της Bundesliga μπόρεσαν να φτάσουν σε νίκη Στουτγκάρδη και Σάλκε, με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 1-1.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Φίριχ μετά από ασίστ του Κατόμπα Εμβουμπά, με τους “Βασιλικούς Μπλε” να απαντούν τρία λεπτά μετά με τον Σιμόν Τερόντε να σκοράρει για πρώτη φορά στη Bundesliga φέτος (και μετά από τρία χρόνια συνολικά) και να κάνει το 1-1.

Η ομάδα του Ντίνου Μαυροπάνου που αγωνίστηκε σε όλο το ματς έπαιζε με δέκα παίκτες από το 67′ λόγω αποβολής του Βάγκνομαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

H Στουτγκάρδη έχει τέσσερις βαθμούς μετά από 5 αγωνιστικές, ενώ η Σάλκε έναν λιγότερο.