Άουγκσμπουργκ – Κολωνία 1-4: Beast Mode(ste)

Σε… παράσταση για έναν ρόλο εξελίχθηκε το παιχνίδι της Άουγκσμπουργκ με την Κολωνία, καθώς οι "Τράγοι" επικράτησαν με το εμφατικό 4-1 στη Βαυαρία.

Σε… παράσταση για έναν ρόλο εξελίχθηκε το παιχνίδι της Άουγκσμπουργκ με την Κολωνία, καθώς οι “Τράγοι” επικράτησαν με το εμφατικό 4-1 στη Βαυαρία.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Πρωταγωνιστής για την Κολωνία ο Αντονί Μοντέστ, ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα και έφτασε τα 19 στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ μετά από το πολύτιμο “τρίποντο” που κατέκτησε η ομάδα του Μπάουγκαρτ, η εξασφάλιση του ευρωπαϊκού “εισιτηρίου” έγινε εφικτός στόχος.

Την ίδια στιγμή η Άουγκσμπουργκ δεν έχει ξεμπερδέψει με την υπόθεση – παραμονή και χρειάζεται μια νίκη στα δύο τελευταία παιχνίδια της σεζόν.

Η Κολωνία άνοιξε το σκορ με τον Τίλμαν στο 12ο λεπτό και πέτυχε δεύτερο τέρμα με τον Ούτ στο 15′. Ο Μοντέστ με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-0 στο 63΄, μείωσε ο Νιντερλέχνερ στο 73ο λεπτό σε 3-1 και ο Μοντέστ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε στο 77′ το τελικό 4-1.