Βόλφσμπουργκ – Κολωνία 2-3 : Δικαιοσύνη στο 89′ (hls)

Δύο ομάδες με άσχημα αποτελέσματα μπήκαν στο γήπεδο και η Κολωνία νίκησε στο Βόλφσμπουργκ με 3-2. Η ομάδα του Στέφεν Μπάουμγκαρτ τελείωσε το ματς με 4,1 xGoals τρομερή επίδοση για φιλοξενούμενο.

Για ένα εικοσάλεπτο καλύτερη η Βόλφσμπουργκ στην εκκίνηση βρήκε γρήγορα γκολ με μια άψογη αντεπίθεση με σκόρερ τον Λούκας Νμέτσα (8′).

Τα στιγμιότυπα του αγώνα

Η Κολωνία βγήκε στην επίθεση μετά το 30ο λεπτό και ισοφάρισε με τον Μοντέστ στο 34ο λεπτό.

Με μια ακόμη τέλεια αντεπίθεση η Βόλφσμπουργκ προηγήθηκε με τον Βέγκχορστ στο 51ο λεπτό αλλά ο κόουτς της Κολωνίας, ρίσκαρε.

Ο Στέφεν Μπάουμγκαρτ έριξε στο γήπεδο ότι επιθετικό είχε στον πάγκο και με γκολ των Ουτ (73′) και Μοντέστ (89′) πήρε την νίκη, την πρώτη εκτός έδρας φέτος.

Για την Βόλφσμπουργκ ήταν η έκτη συνεχόμενη ήττα σε όλες τις διοργανώσεις.

Βόλφσμπουργκ (4/4/2) : Καστέιλς – Μπάκου, Λακρουά, Μπόρνοου, Ρουσιγιόν – Λουκεμπάκιο, Βρανξ, Άρνολντ, Φέλιξ Νμέτσα (59′ Στέφεν) – Λούκας Νμέτσα (65′ Γκέρχαρντ), Βέγκχορστ

Κολωνία (4/1/3/2) : Σβέμπε – Σμιτς, Χούμπερς, Τσίχος, Χέκτορ – Έζτσαν (46′ Χορν) – Κάιντς (72′ Σίντλερ), Ντούντα (71′ Ουτ, 90+4 Κίλιαν), Σάουμπ (72′ Τίλμαν) – Άντερσον, Μοντέστ