Bundesliga: Τα στιγμιότυπα της 15ης αγωνιστικής (hls)

Η Μπάγερν Μ. συνέχισε νικηφόρα στην 15η αγωνιστική της Bundesliga καθώς επικράτησε 2-1 της Μπόχουμ, σε αντίθεση με την Ντόρτμουντ που «πέταξε» δύο βαθμούς στον εκτός έδρας αγώνα με την Μπόχουμ (1-1)

Βόλφσμπουργκ – Στουτγκάρδη 0-2

Την τελευταία φορά που κέρδισε η Στουτγκάρδη την Βόλφσμπουργκ ο Μαυροπάνος γιόρταζε τα όγδοα γενέθλιά του. Πριν από δεκαέξι χρόνια και μια ημέρα. Το βράδυ του Σαββάτου γιόρτασε τα 24α γενέθλιά του πετυχαίνοντας καταπληκτικό γκολ. Η κατάρα έσπασε με το 2-0 την «Φόλκσβαγκεν Αρένα»

Τα στιγμιότυπα του αγώνα

Φράϊμπουργκ – Χοφενχαϊμ 1-2

Ένα γκολ του Ρίτσαρντς στο 94ο λεπτό χάρισε στην Χόφενχαϊμ την τρίτη εκτός έδρας νίκη της απέναντι στην Φράιμπουργκ που έχασε πέναλτι με τον Γκρίφο

Μπάγερν Μ. – Μάιντς 2-1

Η Μάιντς προηγήθηκε στο Μόναχο και δυσκόλεψε την Μπάγερν περισσότερο από ότι… η Μπαρτσελόνα. Οι Βαυαροί βελτιώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, νίκησαν με ανατροπή του σκορ 2-1

Μπόχουμ-Ντόρτμουντ 1-1
Η Ντόρτμουντ “πέταξε” το πρώτο ημίχρονο και η εξαιρετική της απόδοση στο δεύτερο, δεν της έφτανε για να καταβάλλει την αντίσταση της Μπόχουμ, στο μικρό ντέρμπι της κοιλάδας του Ρουρ

Λειψία-Γκλάντμπαχ 4-1
Απόλυτα επιτυχημένο ήταν το ντεμπούτο του Ντομένικο Τεντέσκο στον πάγκο της Λειψίας. Το τελικό 4-1… μιλάει από μόνο του

Χέρτα-Αρμίνια 2-0

Στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του Κορκούτ στον πάγκο της Χέρτα, οι Βερολινέζοι επέστρεψαν στις επιτυχίες ύστερα από 5 αγωνιστικές

Κολονία-Άουγκσμπουργκ 0-2

Η Άουγκσμπουργκ νίκησε για πρώτη φορά εκτός έδρας (2-0 την Κολονία) και υποχρέωσε την αντίπαλό της στην πρώτη εφετινή της εντός έδρας ήττα

Γκρόιτερ Φιρτ – Ούνιον 1-0

Χρειάστηκε να περάσουν 15 αγωνιστικές μέχρι να πετύχει την π[ρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα η Γκρόιτερ Φιρτ

Αϊντραχτ Φρ. – Μπάγερν Λεβερκούζεν 5-2

Γκολ και θέαμα στη Φρανκφούρτη μεταξύ Αϊντραχτ και Μπάγερν Λεβερκούζεν, όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν 5-2 κάνοντας την ολική αναστροπή καθώς στο 22΄ έχαναν 0-2