Κολονία-Άουγκσμπουργκ: 0-2: Διπλό ελπίδας

Η Άουγκσμπουργκ νίκησε για πρώτη φορά εκτόπς έδρας (2-0 την Κολονία) και υποχρέωσε την αντίπαλό της στην πρώτη εφετινή της εντός έδρας ήττα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπους να δημιουργήσουν καταστάσεις στο ανοιχτό γήπεδο και απώλεσαν ευκαιρίες με τους Καλιτζούρι στο 21′ και Βάργκας στο 29ο λεπτό. Μοναδική αξιοσημείωτη στιγμή των γηπεδούχων αυτή στο 2′ με τον Άντερσον να μη βρίσκει στόχο.

Η Κολονία πίεσε στα πρώτα 15 λεπτά της επανάληψης χωρίς όμως να πάρει προβάδισμα με τις δύο ευκαιρίες του Μοντέστ.

Στο 72ο λεπτό ο Χαν και στο 88ο ο Ντορς διαμόρφωσαν το 0-2 για την Άουγκσμπουργκ που πέτυχε την πρώτη εκτός έδρας νίκη της στο πρωτάθλημα.