Χέρτα-Λεβερκούζεν 1-1: “Έμφραγμα” στο 90′ για τους Βερολινέζους

Η Χέρτα ήταν αγκαλιά με τη νίκη στο Βερολίνο, αλλά το γκολ του Άντριχ στο 90' έφερε την ισοπαλία για τους δύο αντιπάλους.

Μέτριο ήταν το παιχνίδι στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου, με την Λεβερκούζεν να έχει την μπάλα και να πατάει 2-3 φορές επικίνδυνα την περιοχή του Τσβόλοου, χωρίς όμως τη μεγάλη φάση. Το 1-0 έγραψε ο Γιόβετιτς λίγο πριν οτ τέλος του ημιχρόνου με ωραίο γύρισμα στην περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Χέρτα προσπάθησε να προστατεύσει το υπέρ της σκορ και το έκανε με επιτυχία κυρίως απέναντι στον Ντεμίρμπαϊ, που είχε 3 τελικές. Δεν τα κατάφερε όμως στη φάση του ενενηκοστού λεπτού όταν μετά από κόντρες ο Άντριχ βρέθηκε μόνος του και ισοφάρισε.

Η Λεβερκούζεν τελείωσε το ματς με δύο 16χρονους στην ενδεκάδα της τον Μπράβο και τον Σερτντεμίρ, με τον Σερτντεμίρ να είναι ο νεότερος στην ιστορία της και δεύτερος νεότερος στην Μπουντεσλίγκα