Λεβερκούζεν-Μπάγερν 1-5: Τη διέλυσε σε ένα ημίχρονο (hls)

45 λεπτά ήταν αρκετά για τους Βαυαρούς!

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τη Μπάγερν Μονάχου προκειμένου να τιμωρήσει την επιθετική ενδεκάδα του Σιοάνε, να σκοράρει πέντε φορές και να δημιουργήσει εφιάλτες στη Λεβερκούζεν που απέφυγε μεγαλύτερο διασυρμό αφού οι Βαυαροί έριξαν εμφανώς ταχύτητα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι πέτυχε τα πρώτα δύο γκολ των νικητών στο 3ο και στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης. ΟΙ γηπεδούχοι σάστισαν και σε ένα τραγικό τετράλεπτο δέχθηκαν τρία γκολ από τον Μίλερ στο 34′ και τον Γκνάμπρι στο 35ο και 37ο λεπτό.

Δείτε ΕΔΩ τα highlights του αγώνα

Με την έναρξη της επανάληψης ο Σιοάνε έβαλε τρίτο στόπερ στην ενδεκάδα της ομάδας του και σε συνδυασμό με την χαλαρή αντιμετώπιση της Μπάγερν το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με σκορ 1-5 και τον Πάτρικ Σικ να σκοράρει για 7η φορά στο εφετινό πρωτάθλημα στο 55ο λεπτό.

Με τη νίκη της αυτή η Μπάγερν είναι μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα.