Βόλφσμπουργκ-Άιντραχτ 1-1: Της «Χ»άλασε το νικηφόρο σερί (hls)

Μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι, Βόλφσμπουργκ και Άιντραχτ κατέκτησαν από εάνν βαθμό, στον αγώνα που έκλεισε την 5η αγωνιστική στη Μπουντεσλίγκα.

Αυτή ήταν η πρώτη βαθμολογική απώλεια για τους “λύκους” του Φαν Μπόμελ, που μοιράζονται πλέον την κορυφή με την πρωταθλήτρια Μπάγερν Μονάχου. Από την άλλη πλευρά η αντίπαλος του Ολμπιακού στο Εuropa League, έχει εθιστεί στις ισοπαλίες, αυτή ήταν η 4η συνεχόμενη, οι τρεις τελευταίες μάλιστα, με το ίδιο σκορ 1-1.

Η ομάδα του Όλιβερ Γκλάζνερ, ο οποίος ήρθε αντιμέτωπος με την ομα΄δα στην οποία ήταν τεχνικός μέχρι το καλοκαίρι, προηγήθηκε με τον Σαμ Λάμερς στο 38ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ένας άλλος Ολλανδός, ο Βέκχορστ, στο 70ο λεπτό, μάλιστα αυτό ήταν το 5ο του γκολ σε επτά εμφανίσεις απέναντι στην Άιντραχτ!