Κολωνία-Φράιμπουργκ 1-4: Ήττα μαχαιριά για τους “Τράγους” (hls)

Οι αδιάφοροι φιλοξενούμενοι πήραν την νίκη με 1-4 και δημιούργησαν τεράστιο πρόβλημα στην Κολωνία.

Μετά από αυτή την ήττα οι γηπεδούχοι κινδυνεύουν με υποβιβασμό. Επί του παρόντος βρίσκονται στην 17η θέση του Γερμανικού πρωταθλήματος, έχοντας 29 βαθμούς.

Όσον αφορά στον αγώνα η Φράιμπουργκ ήταν η ομάδα που κυριάρχησε στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, επέβαλε τον ρυθμό της και πήρε δίκαια την νίκη. Δημιούργησε 11 ευκαιρίες ευκαιρίες για γκολ και τέσσερις από αυτές κατέληξαν στα δίχτυα του Χόρν.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυναμικά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό, με πολύ όμορφο σουτ του Πέτερσεν μέσα από την περιοχή. Μόλις δύο λεπτά αργότερα ο Ντεμίροβιτς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδα του. Την ασίστ πραγματοποίησε ο Γκρίφο.

Η Κολωνία μείωσε στο 50ο λεπτό με τον Άντερσον σε 1-2 και θα μπορούσε να φέρει στα ίδια τον αγώνα αν ο Ντούντα ευστοχούσε από τα 11 βήματα στο 62′.

Η ομάδα του Στρέιχ με δύο εξαιρετικά γκολ στο φινάλε της αναμέτρησης, ένα του Γκρίφο και ένα του Σμίντ στο 93′ και στο 96′ αντίστοιχα διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Κολωνία: Βόλφ, Σκίρι, Κάινζ, Χόρν Τ., Χόρν Γ., Χέκτορ, Εχιζίμπουε, Ντούντα, Τζίχος, Μπόρνο, Άντερσον

Φράιμπουργκ: Ζάλαι, Πέτερσεν, Λίνχαρτ, Κιούμπλερ, Κέιτελ, Χόφλερ, Γκάντερ, Γκούλντ, Γκρίφο, Φλέκερ, Ντεμίροβιτς