Σταντάρ Λιέγης – Έουπεν 2-2: Ισοπαλία στις καθυστερήσεις (hls)

Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του την ώρα που η Έουπεν ήταν έτοιμη να πανηγυρίσει μια μεγάλη νίκη, που τελικά δεν ήρθε ποτέ.

Ένας αγώνας με εντυπωσιακή αλλά και απρόβλεπτη εξέλιξη διεξήχθη ανάμεσα στην Σταντάρ Λιέγης και την Έουπεν για την 13η αγωνιστική του Βελγικού πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2 – 2 με την ομάδα της Λιέγης να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας στην εκπνοή του ματς με γκολ που πέτυχε ο τερματοφύλακας της Αρνό Μποντάρ!

Σταντάρ Λ.-Έουπεν 2-2: Buzzer beater με τον τερματοφύλακα Μποντάρ

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με ένα εντυπωσιακό τέρμα του Μποκαντί στο 34ο λεπτό, πριν όμως κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ήρθε η απάντηση μόλις 2 λεπτά αργότερα από τον Πρέβλιακ.

Δευτερόλεπτα πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο η Σταντάρ Λιέγης έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Σαμίρ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Έουπεν προηγήθηκε με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Πέιτερς στο 57ο λεπτό με το τέρμα αυτό όμως να μην επαρκεί τελικά αφού η τύχη επιφύλασε ένα δυσάρεστο φινάλε στην ομάδα του Μπενιάτ Σαν Χοσέ.Στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μποντάρ έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην Σταντάρ Λιέγης.