Ισοπαλία στο Γκλάντμπαχ-Αμβούργο

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Γκλάντμπαχ και Αμβούργο στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η 23η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.

Η γηπεδούχος Γκλάντμπαχ η οποια αποτελεί την ευχάριστη έκπληξη στο φετινό πρωτάθλημα, ήταν αυτή που άνοιξε το σκόρ  ακριβώς στο 45ο λεπτό του παιχνιδιού με το γκολ του Μάικ Χάνκε.
Το Αμβούργο αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Τολγκάι Αλι Αρσλάν στο 56ο λεπτό.
Μετά από αυτή την ισοπαλία η Γκλάντμπαχ έφτασε στους 47 βαθμούς και μείωσε στους 2 από την πρωτοπόρο Ντόρντμουντ, ενώ το Αμβούργο ανέβηκε στην 8η θέση με 27 βαθμούς.